Blog Kategorileri
28.07.2021

ZEYTİNYAĞININ TARİHTEKİ YERİ VE ÖNEMİ

Geçmişi yaklaşık 10 bin yıl öncesine dayanan zeytin, birçok efsanenin de kaynağı olagelmiştir. Yunanlı sporculardan, azizlere ve ilk hekimlere kadar uzanan zeytin; tarihin tanrı ve tanrıçaları tarafından her zaman kutsal sayılarak dalları, ağacı ve meyvesi çeşitli şekillerde kullanılmışlardır. Bundan dolayı zeytin ve zeytinyağı, tarihin her döneminde ilgi odağı olmuştur.
Devamı
28.07.2021

NEDEN EGELİNDA ZEYTİNYAĞI?

Çünkü Egelinda; Ege’nin bol iyot ve oksijen alan ücra köylerinden, doğal yöntemlerle yetiştirilen pestisit kullanılmayan zeytin ağaçlarından erken hasat sezonunda ,toplandığı gün soğuk sıkım yapılarak elde edilen bir zeytinyağıdır.
Devamı
28.07.2021

BİR EGELİNDA HİKAYESİ

Doğal lezzet arayışıyla çıktığımız bu yolculukta, Ege’nin ücra yerlerinden sofralarınıza lezzetli ve sağlıklı zeytinyağı getirmenin adıydı aslında bizim hikayemiz.
Devamı
12.07.2021

TANSİYON VE POLİFENOL

İLAÇ OLARAK ZEYTİNYAĞI :Lipitler ve lipoproteinler üzerine etkisi

Bu rapor, zeytinyağının kan lipitleri (kolesterol ve trigliseritler) ve lipoproteinler (LDL, VLDL ve HDL) üzerindeki etkisini inceleyen çalışmalara odaklanmaktadır. Naturel Sızma Zeytinyağının (NSZ), kronik hastalıklarda klinik risk faktörleri üzerindeki etkisini inceleyen yayınlanmış çalışmaları özetleyen bir dizi rapordan ilkidir. Bu raporlar, klinisyenlere bilime dayalı bilgiler ve hastalara Naturel Sızma Zeytinyağı’nı diyete dahil etmeyi öğretmeyi öğreten pratik tavsiyeler sunar.

Devamı
09.07.2021

KALP SAĞLIĞI VE POLİFENOL

"İlaç Olarak Zeytinyağı: Lipidler ve Lipoproteinler Üzerindeki Etkisi”, Kaliforniya Üniversitesi Davis Zeytin Merkezi (University of California Davis Olive Center) tarafından yayımlanan bir serideki ilk rapor, kronik hastalıkların önlenmesi için yüksek polifenol içeren naturel sızma zeytinyağı (NSZ)nın kullanımı hakkında üç önemli bulgu ortaya koyuyor.

 


Devamı